10 راز طلایی برای شناخت نامزدتان

روانشناسی ازدواج

1395/09/03
1133
0
یکی از حساس‌ترین لحظات زندگی دختر و پسرجوان، دوران نامزدی است که در این دوره طرفین باید تا حدی به شخصیت درونی همدیگر پی ببرند.
1.پنهانکاری
یکی از نشانه های پنهانکاری دختر و یا پسر از همدیگر این است زمانیکه دختر و یا پسر، برخی از مسائل را بازگو نمی کنند و یا از جواب دادن به نامزد خود طفره می روند، در نتیجه می توان خیلی راحت به این مسئله پی برد.
2.تناقض گویی
شاید به این مثال توجه کرده اید که «دروغگو، کم حافظه می شود» یکی دیگر از روش های شناخت افراد این است که وقتی سوالی از او می پرسید، او به دروغ جواب شما را می دهد و اگر در زمان دیگری دوباره همان سوال را پرسید جوابی می دهد که اصلا با قبل مطابقت ندارد.
3.وانمودکردن یا نقش بازی کردن
از طریق تست های روانشناختی تا حدی می توان به این خصوصیات پی برد و محک زد که چقدر طرف مقابل می تواند خودش را خوب جلوه دهد و یا نقش بازی کند. البته ناگفته نماند، ممکن است بعضی دختر،پسرها واقعا خودشان را بدتر از آنچه که هستند، نشان دهند.
4.وسواس داشتن
گاهی وقت ها فرد به آرایش و لباس پوشیدن طرف مقابل حساسیت نشان می دهد و به طرف مقابل تذکر می دهند، این رفتار نشان می دهد که طرف مقابل بسیار حساس بوده و ریزبین و نکته بین است.
5.پرتوقع بودن
توقع برخی افراد بیش از توان فرد مقابل است و خیلی راحت می توان این رفتار را شناخت.
6.عدم سازگاری
بارها اتفاق می افتد که دختر و پسر به علت عدم سازگاری از هم جدا می شوند و هیچ تفاهمی ندارد و هرکدام ساز مخالف طرف مقابل را می زند که این رفتار در دوران نامزدی قابل تشخیص است.
7.زود رنج بودن
یکی از ضعف های زن وشوهر در دوران زناشویی زودرنج بودن آن هاست و خیلی راحت این رفتار را می توان در دوران نامزدی تشخیص داد.
8.بی ملاحظه بودن
یک رفتاری که باعث جدایی در بین زن و شوهر است، این است همسر آنها بی ملاحظه است. زمانیکه دختر و یا پسر در دوران نامزدی ملاحظه طرف مقابل و یا خانواده و اطرافیان را نکنند؛ قطعاً آنها بی ملاحظه بوده و فقط به فکر نیازهای خود هستند.
9.عمل نکردن به وعده و مقررات
زمانیکه در دوران نامزدی، بین دختر و پسر قرار ملاقات گذاشته می شود و فرد مقابل طبق همان وقت به محل قرار نمی رسد، می توان متوجه شد که در آینده هم، به قول و وعده خود عمل نخواهد کرد.
10.عجول بودن
در بعضی اوقات شخص مقابل با کوچک ترین اشتباه از طرف دختر و یا پسر عصبانی شده و عکس العمل های غیر منطقی از خود نشان می دهند.
یکی از بهترین روش های آشنایی طرفین«مسافرت» است. اگر دختر و پسر در دوران نامزدی به مسافرت بروند، خیلی بهتر می توانند به روحیات و شخصیت همدیگر آشنا شوند

برچسب ها:

اشتراک گذاری

نظرات