5 راز برای تمرین عشق

روانشناسی ازدواج

1395/08/19
1328
0
اگر تابحال عشق بدون قید و شرط دریافت نکردید پس ابراز کردن آن به دیگران می تواند بسیار دشوار باشد;
1. عشق به احساساتتان مربوط نیست, عشق بیشتر به نحوه عمل کردنتان بستگی دارد.
سعی کنید به عشق به این دید نگاه کنید و با این طرز فکر دیگر قدم اشتباه بر نمی دارید. اگر به عشق با احساساتتان برخورد کنید, وقتی از فردی به فرد دیگری می روید و ابراز عشق تان را نسبت به فرد جدید متوقف می کنید, پس احساساتتان دارد در راستای رفتار و عملکردتان تغییر می کند. مثالی مناسب برای این مورد زمانی است که سعی می کنید کسی که نیستید, باشید, و یا شاید دارید همه این کارها را فقط بخاطر گرفتن عشق انجام می دهید: اینکار عشق را شرطی می کند. بهر حال, اگر به این روش خاص عمل کنید و به شخص دیگری چون متفاوت است نیاز نداشته باشید, این عشق, عشق بدون قید و شرطاست. عشق تان نباید بر اساس گفته و یا عملکرد شخص دیگری باشد, این بدان معنی است که صرفنظر از اینکه دیگران چگونه رفتار می کنند شما همیشه به همان شیوه همیشگی عمل می کنید.
2. عشق تان را نسبت به دیگران تعدیل کنید.
عشق به اشکال مختلف دریافت می شود و به دیگران داده می شود و, متاسفانه, و از لحاظ فیزیولوژی ‘اندازه متناسب برای همه’ ندارد. عشق بدون قید و شرط یک تصمیم آگاهانه است که دارید هر روز خودتان می گیرید. در هر موقعیت جدیدی که پیش می آید, هیچ قانون متمایز کننده ای برای شخص خاصی در این زمینه نباید وجود داشته باشد, که بخواهید از فردی به فرد دیگر بکار بگیرید.
3. عشق گاهی اوقات می تواند راحت نباشد.
برای اینکه واقعا کسی را دوست داشته باشیم, باید بتوانید سختی را با ملایمات بپوشانید, و در این جا محافظت از کسی در برابر ناملایمات نشانه ای از عشق بدون قید و شرط نمی باشد. رنج کشیدن و رشد کردن بخشی از زندگی است و محافظت کردن دیگران از این مقوله عشق نیست—اگر این کارها را انجام می دهید تا دیگران را خوشنود و راضی نگه دارید, در بیشتر اوقات بجای اینکه احساس خوبی داشته باشید, بیشتر خودتان صدمه خواهید دید! عشق بدون قید و شرط نیاز دارد تا که به آن اجازه بدهیم درد را تجربه کند بطوریکه با اینکار راه خودش را پیدا کرده و به سرعت رشد می کند.
4. به خودتان نیز عشق بدون قید و شرط بدهید.
اگر از آن دسته انسان هایی هستید که عشق را طلب می کنند, که بیشتر ما تمایل داریم اینگونه باشیم, بیشتر علاقه دارید تا اینکه به خودتان عشق بدهید, به دیگران ابراز عشق کنید. عشقی که به دیگران با این روش می دهید بدون قید و شرط نخواهد بود, برای اینکه به دیگران تعیین تکلیف می کنید که چقدر عشق باید به شما بازگردانند. این عشق بدون قید و شرط نیست. بهرحال, اگر از دیگران مدام طلب عشق بکنید یعنی اینکه خودتان را دوست ندارید. پس به خودتان اول عشق بدون قید و شرط بدهید, و بقیه چیزها خودشان می آیند.
5. بخشش را یاد بگیرید.
این گفته به این معنی نیست که به کسی اجازه بدهیم پا بروی همه چیز بگذارد; بلکه در مورد انتخاب یک واکنش بهتر است, انتخاب راه مهربانانه تری برای خودتان. اگر کسی به شما صدمه زد و یا شما را پایین کشید, بخشش را انتخاب کنید و از خشم رهایی پیدا کنید. چگونگی عملکرد یک فرد نسبت به یک فرد دیگر بنابر موقعیتی که پیش آمده تغییر خواهد کرد, اما اگر انتخاب کنید که عاشقانه عمل کنید و آن حس منفی را در خودتان نگه ندارید, طرف مقابل را بدون قید و شرط دوست خواهید داشت.

برچسب ها:

اشتراک گذاری

نظرات