4 راز طلایی برای خوابیدن فرزندان

روانشناسی کودک

1395/08/16
1549
0
خوابیدن برای سلامتی روانی و جسمانی کودک و والدین او حیاتی است.

در اینجا چند نکته کوتاه برای برگزاری مراسم خواب کودکان آورده شده است :

1. فرآیند به خواب رفتن کودک را به آرامی بهبود ببخشید ، تا قبل از سن ۴ تا ۶ ماهگی هیچ آموزشی را آغاز نکنید. شروع زودهنگام، گریستن را به جای خوابیدن به کودک خواهد آموخت..

  1. صبور باشید و به روند کار خود زمان بدهید. با اینکه هزاران بار در طول زندگی خوابیدن را تجربه کرده ایم اما به طور متوسط و در عین حال که که بهداشت خواب وجود دارد، ۲۰ دقیقه طول می کشد تا یک فرد بزرگسال به خواب برود.
    بعضی افراد بزرگسال، خصوصا والدین نیاز به زمان بیشتری برای به خواب رفتن دارند. از این رو به خاطر داشته باشید ممکن است کودکان نیز چالش های مشابهی را تجربه کنند.
  2. گریستن در زمان به خواب رفتن تا حدودی عمومیت دارد. قرار دادن کودک در تخت در حالیکه خوابیده است و به منظور جلوگیری از گریه کردن، ممکن است موجب سردرگمی وی در زمان بیداری اش در نیمه های شب گردد. طولی نخواهد کشید که شما مجدداٌ به اجبار بیدار خواهید شد ، زیرا او نه تنها خوابیدن مجدد در این شرایط را یاد نگرفته است بلکه خواهد آموخت که برای یافتن شما می بایست گریه کند.
  3. از طریق رفتار همیشگی تان، کودکان اتفاقات بعدی را خواهند آموخت. در هنگام خواب ، آن ها را روی تختشان بگذارید تا کسل و خواب آلود شوند ، کنارشان بنشینید ، (اگر کودک هنوز پستانک می گیرد و یا عروسک خاصی برای شب ها دارد) زمانی که پستانک از دهانش بیرون افتاد و یا عروسکش از آغوشش کنار رفت از نوازش های گاه به گاه و خفیف و از صدایتان برای آرام کردنش استفاده کنید . با صبوریتان در این زمان او را وادار کنید تا برای یافتن پستانک یا عروسکش تلاش کند و در این زمان به آرامی شب بخیر گفته و از اتاق خارج شوید، این دقیقاٌ همان چیزی است که کودک می بایست به تنهایی در هنگام بیداری در نیمه های شب انجام بدهد.
    بعضی از گریه ها طولانی هستند، بیش از آنچه که تصور می کنید می توانید، تحمل کنید سپس دقایقی کوتاه برای آرام کردن مجدد کودک (و خودتان) ، با صدایی آرام و کمی نوازش به اتاق بازگردید.
    پژوهش ها به ما این اطنمینان را می دهند که شاگر کوچک شما در طی چند هفته تنهایی به خواب رفتن مجدد را خواهد آموخت.

برچسب ها:

اشتراک گذاری

نظرات